האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר

קיר כבלים

twitter facebook google

קיר מסך כבלים (cable net) הינו קיר זכוכית אלגנטי במיוחד כאשר הקונסטרוקציה הנושאת את הזכוכית הינה קונסטרוקציה של כבלי נירוסטה המתוחים שתי וערב, והיוצרים מראה עדין ואקזוטי של רשת דקה הדומה במעט לרשת קורי עכביש.

 

 

 

קיר המסך  (cable net) הראשון מסוג זה בוצע בשנת 1992 במלון קמפינסקי במינכן, כאשר רוחב הקיר הינו 40 מטר וגובהו כ- 25 מטר. בפרויקט זה הותקנו כבלי נירוסטה שתי וערב בקוטר של 22 מ"מ אשר נמתחו מתיחה ראשונית (pretension), אשר אפשרה כפף מקסימאלי במרכז הקיר של 900 מ"מ. בעקבות הצלחת הפרויקט בוצעו עוד מספר פרויקטים, אשר הבולטים שבהם הינו ה- New Poly Plaza בעיר ביגיינג שבסין.


 

 

מערכת קיר המסך (cable net) הינה כאמור מערכת של כבלי נירוסטה המתוחים אל קירות המבנה שתי וערב, כאשר בכל צומת כבלים (אנכי ואופקי) מותקן אביזר נירוסטה המהווה צומת לאחיזת 4 פינות זכוכית. התנאי הבסיסי לעבודת המערכת הינו מתיחות הכבלים. בכדי לקבל התנגדות טובה לכפפים הנוצרים עקב השפעת כוחות הרוח על פני הזכוכיות והמועברים לקונסטרוקציית הכבלים. עלינו לאפשר את קיומם של כוחות מתיחה גדולים ומכיוון שכוחות אלו עוברים אל קירות הבניין, על הבניין לשאת כוחות אלו. המסקנה מכאן, היא כי על הבניין להיות מתוכנן מראש  לשאת את עומסי המתיחות של הכבלים. ועניין זה אינו פשוט כלל ועיקר. ככל שהכפף שנתיר יהיה קטן, כך המתיחות שתתקבל תגדל.

לחברה ניסיון ומוניטין רב בתכנון והקמה של קירות כבלים, ולראיה, החברה ביצעה מספר פרויקטים מרשימים ומוצלחים של קירות מסך כבלים  ברחבי הארץ.